Tesla Capital Markets [ Detaylı İnceleme ]

Tesla Capital Nasıl Bir Firma Güvenilir Mi ? Haklarında Yazılmış Şikayetler Neler [Detaylı İnceleme)

Son zamanlarda yurt dışı aracı kurumlar popüler hale gelmesinden sonra yeni firmalar eklenmeye devam ediyor. Bu firmalardan birtaneside son zamanlar da yatırımcılar tarafından araştırılan ve merak edilen firmalardan olan Tesla Capital Markets….

Bu yazımızda Tesla Capital Markets hakkında merak edilen konular olan Lisansı var mı ? Haklarında yazılmış şikayetler neler ?  Bunlara cevap vereceğiz.

Tesla Capital Markets İnceleme

TMC firmasına baktığımız da ise hesap türleri hakkında herhangi bir bilgi vermemişler. Spread oranlarına baktığımız da sabit spread mi yoksa değişken mi bununla ilgili bir açıklamada bulamadık. Mam hesap tercih edenler için de seçenekleri mevcut. Sitede firma hakkında detaylı bilgiye rastlayamadık. Şimdi diğer merak edilenlere bakalım…

Tesla Capital Markets Lisans

Bildiğiniz gibi bir firmada işlem yapmadan önce seçtğiniz firmanın herhangi bir regülatör tarafından dentelenmemesi gerektiğini unutmamanız gerekir. TMC yani tesla capital markets firmasının lisans konusuna baktığımız da web sitelerin de girdiğiniz de lisans ve regülasyon kısımların da  Australian Securities Investments Commission (ASIC) ile denetlendiklerine yönelik bilgiler paylaşmışlar. Birde bu lisansları kontrol ettğimiz de karşımıza daha farklı bir durum çıktı. TESLA INVESTMENTS PTY LTD lisansları kontrol edildiğinde ortaya çıkan durum. Yani isim benzerliğinden kendilerini lisanslı olduğunu göstermeye çalışıyorlar. Bu durumda lisanssız bir aracı kurum olduğu ortaya çıkıyor. Zaten Tesla capital markets için lisanssız kurum diyebiliriz.

Tesla Capital Markets Şikayet

Tesla markets ile ilgili şikayetlere baktığımız da şuanda herhangi bir şikayet bulunmuyor.  Bunun nedeni güven verdiği için değil firma suanda yeni kurulduğu ve hakkında olumlu veya olumsuz yazı bulmak mümkün değil. Tesla hakkında yazılan şikayetler oldukça yazımıza eklemeye devam edeceğim.

Tesla Capital Market Güvenilir Mi

Bir firrmanın güvenilir olması için en büyük etkenlerden bir tanesi de bir regülatör tarafından denetlenmesi. Fakat TMC baktığımız da herhangi bir lisansının olmamasına rağmen kendilerini lisanslı göstermeleri zaten güven vermediğinin göstergesi. Diğer merak edilen firmalardan olan credo global trade yazımız da burdan okuyabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir